Lifestyle

Czy warto kupować notatki od innych?

Czy jest uczeń, który nigdy nie zadał sobie tego pytania? Nasze notatki przeważnie nie są kompletne, bo chorujemy i nie mam czasu nadrabiać zaległości, bo dany przedmiot nas nie interesuje albo nie chce nam się robić notatek samodzielnie. I jeśli nasi znajomi są chętnie podzielić się z nami swoimi efektami pracy za darmo, to przeważnie nie ma problemu, ale jeśli już im się to znudziło, to trzeba szukać ratunku gdzie indziej.

Masz pewność, że notatki są idealne

Notatki wykonane przez osoby, które starają się na nich zarobić, nie mają wad. A takie notatki na pewno Ci się przydadzą, gdy np. uczęszczasz na uczelnie wyższe w Koszalinie. Jak wiemy w tym mieście jest naprawdę wysoki poziom nauczania, czego potwierdzeniem są wyniki studentów przedstawione na portalu https://www.koszalinonline.pl. Co do kupionych notatek, to są kompletne, czytelne, często opatrzone obrazkami, a do tego w bardzo rozsądnej cenie. Jednak nie oznacza to, że ich zakup będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze, to nie my je pisaliśmy, a więc przed zaczęciem nauki z ich pomocą musimy zapoznać się z całą ich zawartością, a po drugie nie jest powiedziane, że styl danej osoby będzie nam pasował. To drobne pułapki, które czekają na nas, zwłaszcza jeśli planujemy kupić cały pakiet notatek, a nie pojedyncze tematy czy działy, bo takie opcje również czasem są.

Komplet notatek to świetne rozwiązanie dla osób, które przygotowują się do matury z danego przedmiotu albo lubią ładne notatki, ale raczej nie dla kogoś, kto chce się po prostu przygotować do sprawdzianu na tyle, żeby go zaliczyć. Jeśli nie mamy notatek, nasze braki mogą zastąpić darmowe materiały na YouTube. Opcja kupienia ładnych notatek może być kusząca, ale nie jest wcale powiedziane, że będziesz mógł użyć ich na lekcji. Są nauczyciele, którzy wymagają od uczniów posiadania swoich własnych materiałów, a do tego tępią wściekle rynek notatkowy i karzą za niego uczniów.

Czy zatem warto kupować notatki?

Jeśli nie masz notatek w ogóle, a bardzo by Ci się one przydały, to zakup pełnego pakietu może się okazać twoją jedyną deską ratunku. Ciężko oczekiwać, że nasz znajomy zeskanuje nam zeszyty ze wszystkich czterech lat nauki i wyśle nam je w skompresowanym pliku. A nawet jeśli kogoś takiego byśmy znaleźli, to pewni zażądałby od nas choćby symbolicznej kwoty, a jego notatki na pewno będą chaotyczne i pobazgrane. Dlatego nie warto być negatywnie nastawionym do notatek sprzedawanych przez innych, często obcych nam ludzi, nawet jeśli wydaje nam się, że zdecydowanie zbyt wysoko się cenią.

Similar Posts