Gimnazjum

Szkoła podstawowa i gimnazjum w UK

Start dziecka w szkole w UK zaczyna się dość szybko ale co jeśli przyjedziemy z dzieckiem które już swoją drogę szkolną rozpoczęło w Polsce? Nic strasznego dziecko napewno sobie poradzi
Osobiście odradzam zapisywanie dzieci do polskich szkół w UK. W angielskiej szkole szybciej nauczy się języka angielskiego. Nauczyciele angielskich szkół są naprawdę bardzo pomocni dla naszych dzieci które na początku czują się zagubione. Poziom nauczania jest moim zdaniem dość niski w porównaniu z polskim dlatego nasze dzieci tak świetnie dają sobie tu radę. Zadania domowe dzieci dostają raz w tygodniu przynajmniej tak było w primary school ( 6 letnia szkoła podstawowa) do której uczęszczała moja córka.
Secondary school ( gimnazjum i tak zwana szkoła średnia 7 letnia) do niej zapisujemy dzieci które kończą primary school warto zrobić to dość szybko że względu na bardzo ograniczoną liczbę miejsc jednak gdy nam się to nie uda nic strasznego się nie stanie możemy wtedy złożyć aplikację do admosion Council o przydzielenie szkoły dla naszego dziecka.
Warto wspomnieć że wszystkie szkoły w UK mają swoje uniformy z logiem i kolorami szkoły to jest naprawdę bardzo fajne rozwiązanie i bardzo mi się to podoba bo wiadomo jaka w śród młodzieży jest konkurencja a w takim wypadku wszystkie dzieci są ubrane tak samo i status materialny rodziców nie jest zauważalny w szkole.

Gimnazjum – wyjaśnienie

Similar Posts