Liceum

5 rzeczy, które przydadzą Ci się w liceum

Przygotowania do pierwszych dni liceum mogą być bardzo chaotyczne, a przez to możemy zapomnieć o wielu ważnych przedmiotach, bez których nasze funkcjonowanie może być znacznie utrudnione. Zapewne nie wiesz jeszcze, czego spodziewać się po nowej szkole, ale nie ma co stresować się na zapas. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, które przydadzą Ci się podczas pierwszego roku i o których warto poważnie pomyśleć.

Torby lub plecaki różnej wielkości

W szkole średniej będzie Ci dane przeżyć dni, kiedy do szkoły będziesz dźwigać dwadzieścia kilogramów książek, zeszytów i innych pomocy naukowych, ale także takich, w które zabierzesz ze sobą tylko lunch i piórnik. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w co najmniej dwie torby lub plecaki o różnych rozmiarach. Nie chcemy przemęczać naszych placów, nie ma więc sensu posiadanie tylko jednego, dużego i ciężkiego plecaka, który nosimy nawet w te dni, kiedy nie mamy przy sobie niczego ważnego. Jeśli wydaje Ci się, że to dodatkowy wydatek, to przejrzyj swoje torebki i plecaki i zobacz, czy któryś z nich Ci się nie sprawdzi.

Organizer w dowolnej formie

Wszelkiego rodzaju organizery pomagają nam się odnaleźć i wszystko sobie uporządkować. Zwłaszcza w pierwszej klasie mogą nam się znacznie przydać. Pozwalają nam mieć plan lekcji i na bieżąco zapisywać, co czeka nas w następnych dniach. Kiedy mamy sporo przedmiotów, a do tego przechodzimy przez dni integracyjne i mamy wiele dodatkowych spotkań poza szkołą. Miejsce, gdzie możemy sobie to wszystko zapisać, jest dla nas bardzo ważne. I nie ma większego znaczenia, czy będziesz zapiski prowadzić na papierze, czy wolisz coś elektronicznego, ważne, żeby w pełni spełniało swoją funkcję.

Osobna teczka lub segregator na dokumenty

Mimo że w technikum na pewno czekałoby na Ciebie znacznie więcej papierów i różnego rodzaju dokumentacji, to w liceum też może być jej całkiem sporo, szczególnie na początku szkoły. Każda kopia dokumentu, który dostaniesz, jest potencjalnie ważna i nie możesz gdzieś jej zapodziać. Dlatego bardzo przydatne okazują się w tym przypadku teczki, koniecznie plastikowe oraz segregatory. Pamiętaj jednak, żeby nie robić dziurek w dokumentach, bo w ten sposób je zniszczysz. Wszystko, co dostajesz, traktuj poważnie i jak dorosły. Jeśli coś zgubisz, możesz stracić bardzo ważne dokument.

Akcesoria do robienia notatek

Notatki w szkole średniej będą znacznie trudniejsze do wykonania, niż w podstawówce. W liceum sporo osób nie będzie niczego dyktowało, a każdy uczeń będzie musiał robić sobie sam swoje materiały do nauki. Zastanów się, co lubisz w notatkach najbardziej. Jeśli potrzebujesz zakreślaczy albo karteczek samoprzylepnych, zaopatrz się w nie z góry, żeby od pierwszego dnia móc pisać dokładnie tak, jak jest dla Ciebie najwygodniej. Jeśli ich nie zużyjesz, to możesz oddać lub sprzedać je komuś innemu, bo w czasie trwania twojej nauki w liceum styl tworzenia notatek zmieni się u Ciebie niejednokrotnie, często kilka razy do roku.

Kalkulator niewbudowany w żadne urządzenie

Kalkulator będzie Cię ratował na każdy możliwy sposób nie tylko na maturze. Możesz mieć przy sobie tylko kalkulator prosty i to osobny, czyli niewbudowany w inne urządzenie. Zaopatrz się w niego jak najszybciej, żeby się do niego przyzwyczaić. Oczywiście możesz liczyć za pomocą telefonu, o ile nie przeszkadza to żadnemu nauczycielowi, ale nie możesz zabrać go ze sobą na żaden egzamin. Wykorzystasz go na każdym przedmiocie, na którym coś liczysz, bez względu na to, czy go rozszerzasz. Nie czekaj z tym zakupem do ostatniej chwili, bo może się okazać, że jakiś model niekoniecznie się u Ciebie sprawdzi.

Uczniowie z Polski chętnie wybierają liceum po ukończeniu szkoły podstawowej. Podobnie jak w Siedlcach, gdzie tamtejsi uczniowie udzielili wywiadu na zakończenie roku szkolnego. Jak możesz przeczytam na stronie siedlceinfo.pl, tam liceum również jest głównym kierunkiem dla uczniów.

Similar Posts