Liceum

Szkoły policealne świetnym pomysłem na dobry zawód.

Ukończyłeś liceum, plany na przyszłość są już ustalone, kierunek studiów wybrany, ale niestety nie powiodło się na maturze. Brak matury to nie dramat, możesz z powodzeniem zdać ją za rok. W trakcie oczekiwania na kolejny termin dobrze byłoby zrobić dla siebie coś konstruktywnego. Aby nie wyjść z rytmu przyswajania wiedzy, a jednocześnie ukierunkować się zawodowo z pomocą przyjdą szkoły policealne, które oferują szeroki wybór kierunków z każdej branży. Aby podjąć naukę w szkole policealnej, nie jest wymagana matura. Do zapisu wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, dowód osobisty oraz ukończony 18 rok życia.

Dlaczego szkoła policealna to dobry wybór?

Szkoły policealne to dobry wybór dla osób, które chcą się uczyć i jednocześnie pracować. Nauka najczęściej odbywa się w trybie zaocznym. Zajęcia prowadzone są w soboty i niedziele, średnio w co drugi weekend. Te dogodne warunki umożliwiają pogodzenie pracy z edukacją. Spośród wielu szkół policealnych z łatwością można znaleźć takie, w których kształcenie nic nie kosztuje. Szkoły gwarantują naukę w nowocześnie wyposażonych pracowniach pod okiem wykwalifikowanych wykładowców, w otoczeniu przyjaznej atmosfery.

Szkoła podstawowa i gimnazjum w UK

Przegląd kierunków

Coraz bardziej powszechny jest temat wypalenia zawodowego lub problemów zdrowotnych, wskutek których w głowie pojawia się myśl o przekwalifikowaniu. Wiek nie stanowi żadnej bariery w kształceniu się. W szkole policealnej uczą się absolwenci, którzy dopiero co ukończyli szkołę średnią, jak i dojrzałe osoby poszukujące nowych ścieżek rozwoju zawodowego.
Kobiety najchętniej podejmują naukę na kierunku kosmetycznym lub florystyce, natomiast panowie na informatyce i BHP. W ofercie szkół policealnych można znaleźć również kierunki uniwersalne, chętnie wybierane są zarówno przez kobiety jak mężczyzn, wśród nich prym wiodą administracja, opieka medyczna, masaż, czy logistyka.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Szkoły policealne świetnym pomysłem na dobry zawód.

Comments are closed.